Robert Buszta

Trener, coach i doradca biznesu. Absolwent socjologii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znakomity trener/coach (i praktyk) z zakresu zarządzania: strategią, wynikami, ludźmi, ceną, badań i komunikacji w organizacjach gospodarczych, polityki personalnej, negocjacji, windykacji oraz strategii i technik sprzedaży. Prelegent licznych konferencji i seminariów. Obecnie wykłada w Katedrze Teorii Zarządzania na SGH zarządzanie sprzedażą i coaching. Od 1988 roku popularyzator technik pracy umysłowej (szybkie uczenie się: reguły treningu pamięci, technik notowania, zasady nauki szybkiego czytania i efektywnego studiowania) opartych o koncepcje angielskiego psychologa Tonego Buzana, w tym szczególnie programu „Use Your Head” (Rusz Głową). Założyciel jedynej w Polsce Akademii Szybkiego Czytania (’96). Inicjator i organizator Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu (8 edycji). Założyciel i Dyrektor Instytutu Metod Edukacji IMPULS. Od 1988 roku przeszkolił ok. 350 000 osób. Prowadził projekty dla ponad 5000 firm, w tym coaching dla ok. 300 osób.

W latach 1992-2002 Menadżer Kontraktowy:
Dyrektor ds. Artystycznych Towarzystwo Artystyczne VIDAR.
Dyrektor Handlowy Bussiness Foundation i Fundacji „Teraz Polska” – 2 edycje.
Dyrektor Handlowy Pierwszej Prywatnej Agencji Badań Rynkowych i Społecznych DEMOSKOP – wprowadzenie metody THOMAS INTERNATIONAL.
Dyrektor Marketingu Reaserch Uniwersity Network – Badania Rynkowe i Społeczne.
Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu IBR FOCUS – Badania Rynku i Opinii Publicznej.
Dyrektor ds. szkoleń i rozwoju oraz Członek Zarządu w Tracy College International – wprowadzenie na rynek Polski marki Brian Tracy i INSIGHTS.
Współzałożyciel i Wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Akademia Szybkiego Czytania na co dzień zarządza grupą 200 osób wraz z 11 Menedżerami Regionalnymi – autor metody i podręcznika do nauki szybkiego czytania, wyd. IMPULS 2004 r.
Ambasador www.Projektu21.eu
Mistrz na warsztatach interdyscyplinarnych Agaty Steczkowskiej – 2 edycje.
Ekspert Fundacji Instytut Copernicus – współautor książki „Jak korzystać z wiedzy ekspertów zewnętrznych” wyd. EMKA 2011 r.
Współpracuje na stałe z Tracy College International i Learning Method’s Group – Tony Buzan.